Top sellers

Camomile – Heřmánek

Heřmánek má protizánětlivé účinky, proto bývá často užíván nejen při zánětlivých onemocněních zažívacího traktu a dýchacích cest, ale také u onemocnění kůže (akné, abscesy) a špatně se hojících ran i v dutině ústní a hrdle. Heřmánek navozuje celkové uklidnění a jeho inhalování zmírňuje kašel a chřipkové projevy.

Liquorice – Lékořice

Lékořice dokáže vypomoci zejména v případě zahlenění, proto se často používá ke zmírnění kašle, k podpoře vykašlávání při astmatu či chronické bronchitidě. Lékořice také podporuje vylučování, čímž upravuje látkovou výměnu, pomáhá zmírňovat chronickou únavu a další nemoci spojené s činností nadledvinek, poradí si snad s každým zánětlivým onemocněním.

Raspberry leaf or Raspberry – Maliník

Listy maliníku jsou bohaté hlavně na hořčík, železo, vitamíny B a C. Pro své stahující a stimulační účinky je užívání maliníkových listů vhodné zejména při zánětech dutiny ústní, pří průjmových onemocněních a zánětech močových cest, hojení ran, křečích nebo silném krvácení během menstruace, a k podpoře trávení. Listy maliníku představují vynikající doplněk v období těhotenství a po něm, neboť přispívají k posilování děložního svalstva, tlumí podráždění dělohy, ranní nevolnost a odvrací hrozící potrat.

Pomegranate – Granátové jablko

Granátové jablko je zdroj vitamínů A, B, C a K, vlákniny a minerálních látek, posiluje celkovou imunitu, je prospěšné při chudokrevnosti a léčbě vysokého krevního tlaku, upravuje krevní a žaludeční šťávy, čistí cévy, neutralizuje volné radikály (antioxidant), zvyšuje hladinu hemoglobinu v krvi, podporuje regeneraci buněk, snižuje cholesterol, riziko mrtvice, infarktu a nádorů, příznivě působí na vývoj plodu během těhotenství, pomáhá bojovat proti impotenci či přispívá ke zvládání stresových situací.

Ginger – Zázvor

Zázvor je bohatý na řadu vitamínů (A, B1, B2, C, E) a minerálních látek, působí protizánětlivě a antibakteriálně, zceluje imunitní systém, stimuluje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu, podporuje trávení, zvyšuje chuť k jídlu, snižuje žaludeční, cestovní a těhotenské nevolnosti, zmírňuje příznaky chřipky a rýmu, pomáhá při bolestech hlavy, redukci váhy a má relaxační účinky.

Lavender – Levandule

Levandule má uklidňující účinek na centrální nervový systém, pomáhá při průjmu a je vhodná i jako prostředek k podpoře vylučování žluči. Levandule v podobě čaje je užívána při nervozitě, stavech neklidu či při poruchách spánku. Je také doporučována k uvolnění křečí nebo k odvodnění.

Mate - Maté

Maté je spojováno především se silnými povzbuzujícími účinky, projasňuje mysl, zlepšuje náladu a fyzickou kondici, obsahuje řadu minerálních látek, vitamínů a antioxidantů, podporuje funkci ledvin, zlepšuje látkovou výměnu, upravuje hladinu cukru v krvi a posiluje imunitní systém. Je výborným pomocníkem při snižování váhy, neboť pomáhá odbourávat tuky.

Sage – Šalvěj

Šalvěj účinně redukuje záněty dásní, zubů, hrtanu a mandlí, zahlenění, křeče, třes rukou a končetin, noční pocení, nadýmání, plynatost a větry, dobře působí při nemocích jater a poruch střev, snižuje nechutenství, bolesti v krku, zabraňuje záchvatům mrtvice, pročišťuje krev, snižuje otoky po bodnutí hmyzem a laktaci. Blahodárně působí i na mozek, oči a žlázy, ostří smysly a paměť.

Lemon myrtle – Citrónová myrta

Myrta (bohatá na vápník, zinek, hořčík, vitamín A a E) má silné antiseptické, protivirové a protizánětlivé účinky. Často se právě používá k léčbě alergií, akné, rýmy, bolestí v krku, žaludečních obtížích a infekcích. Dokáže ulevovat od bolesti hlavy, horečky, svalové křeče a záchvatů. Přispívá ke zdravému fungování imunitního systému.

Rooibos

Rooibos působí protizánětlivě, dokáže bojovat s volnými radikály, snižovat vysoký krevní tlak, uvolňovat průduškové svalstvo, napomáhá předcházet kardiovaskulárním onemocněním včetně infarktu, potlačuje astma. Díky hořčíku, vápníku a fluoridu posiluje kosti a zuby, snižuje bolesti kloubů, osteoporózu a artritidu. Rooibos podporuje trávení, bojuje s nedokonalostmi pleti (akné) a se znaky stárnutí (vrásky), napomáhá při cukrovce II. Typu a snižuje riziko jejího výskytu, dále podporuje růst vlasů a stimuluje krevní oběh.

 Tulsi

Bylina Tulsi posiluje celkové zdraví a spokojenost, napomáhá uvolňovat stres, zvyšuje výkonnost a energii, zpomaluje proces stárnutí, snižuje hladinu cukru v krvi, působí antioxidačně, antibakteriálně, antivirově a antisepticky, snižuje cholesterol, podporuje správnou funkci jater, zabraňuje hromadění tuku v těle, je vhodným doplňkem v boji proti kašli, nachlazení a horečce. Tulsi snižuje pocit nevolnosti, zvracení, pálení žáhy, břišní a svalové křeče, nadýmání, zácpu, deprese a může být prospěšná u raných stadií rakoviny.

Coconut – Kokos

Kokos má antimikrobiální, antioxidační, antimykotické a antibakteriální účinky. Je účinný při různých typech kožních onemocněních (ekzémy, lupénka, záněty kůže), ničí plísně a kvasinky a viry způsobující chřipku, opary, žloutenku či spalničky, napomáhá při léčbě dásňových onemocnění, infekcí hrdla a vředů, zlepšuje imunitní systém, zažívání a vstřebávání vitamínů a minerálů.

Matcha

Matcha je silným antioxidantem, posiluje metabolismus a odbourávání kalorií, má detoxikační účinky, uvolňuje mysl a tělo, zvyšuje soustředěnost, snižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi, obsahuje vysoký podíl vlákniny, chlorofylu (jež napomáhá např. zmírňovat chuť k jídlu, snižuje tělesný zápach, podporuje proces hojení, snižuje otékání a červenání, upravuje železo v krvi), vitamínu C, selenu, chromu, zinku a hořčíku.

White tea – Bílý čaj

Bílý čaj regeneruje organismus, působí antibakteriálně, jako silný antioxidant také omlazuje a pročišťuje tělo od toxinů, tuků a jedů nahromaděných v tkáních, napomáhá při hubnutí a snižování nadváhy, zmírňuje nervozitu, stres a podrážděnost, a podporuje činnost ledvin.

Peppermint – Máta peprná

Máta peprná značně povzbuzuje a posiluje organismus, zvyšuje tělesnou kondici, zvyšuje sexuální touhu, posiluje nervovou soustavu, odstraňuje a tlumí (žaludeční) křeče, zmírňuje nadýmání, podporuje vylučování žluči, čistí dech, bojuje se záněty zubů a dásní, působí proti vyrážkám a zánětům kůže, snižuje laktaci.

Honey – Med

Med se používá při léčbě nemocí srdce, jater, žaludku, střev, ledvin, močového ústrojí, chřipkových onemocněních, černého kašle nebo tuberkulózy plic. Obsahuje nepřeberné množství vitamínů (A, B1, B2, B6, B12, C, D, H, K, E, P), minerálních látek (kalcium, železo, hořčík aj.), enzymy, bílkoviny či mateří kašičku. Je vhodný pro léčbu ran a popálenin, při otravách, při nervové vyčerpanosti a léčí nespavost.

Fennel - Fenykl

Fenykl je vytrvalá léčivá rostlina velmi bohatá na karoten, vitamin C a draslík. Semena (plody) fenyklu podporují hubnutí a odbourávání vody z těla; fenykl je známý jako lék proti nadýmání, působící protizánětlivě a desinfekčně, napomáhající k tvorbě mateřského mléka. Kořen je navíc velmi účinný v boji s poruchami funkce prostaty.

Nettle - Kopřiva

Kopřiva (dvoudomá) podporuje krvetvorbu, působí antirevmaticky a protizánětlivě, urychluje hojení poranění, má močopůdné, protiprůjmové, a antivirové účinky, pozitivně působí na funkčnost slinivky břišní a vaječníků, zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů, vhodná v boji proti chorobám jater, žlučníku či ledvin a bronchiálnímu astmatu. Současně také podporuje tvorbu mateřského mléka.

Cinnamon - Skořice

Skořice (i s kombinací se zázvorem) je doporučována k prohřátí organismu, převážně v případě zimnice, nachlazení a chřipky. Její užívání stimuluje krevní oběh a oběhové funkce, zmírňuje zažívací potíže (např. průjem, nevolnost), napomáhá při rekonvalescenci a pravidelné menstruaci. Jako stimulant estrogenu je skořice považována za ženské afrodiziakum.

Apple - Jablko

Jablko je jedno z nejtradičnější a nejdostupnější druhů ovoce středoevropské krajiny. Jablka jsou bohatá na vitamín C, vlákninu, řadu minerálů a antioxidantů, snižujících např. riziko vzniku rakoviny. Pravidelná konzumace přispívá ke snižování krevního tlaku, cholesterolu a krevních tuků, posiluje imunitní systém, srdeční aktivitu a krevní oběh a napomáhá ke zdravé funkci střev a utlumování bolesti, zejména té revmatické.

Orange

Pomeranč je přirozený zdroj vitaminu C, kterému nemůžou konkurovat žádné farmaceutické preparáty. Kromě vitaminu C v něm nalezneme i provitamíny A, vitamíny B1 a B2, jakožto zdroje kyseliny listové, která je nezbytná při krvetvorbě, pro správnou funkci krevních buněk a imunitního systému a zvláště důležitá během těhotenství pro správný růst vývoj plodu. Kombinací jednotlivých vitamínů má pomeranč silné antioxidační, protizánětlivé, protivirové, protirakovinné a protialergické účinky, zvyšuje odolnost vůči chorobám, snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak. Každodenní konzumací lze účinně bojovat proti nachlazení, chřipce a dalším infekčním onemocněním.

Echinacea

Echinacea, neboli třapatka, je pozoruhodným antibiotikem s antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi stimulujícími imunitní obranu. Je vysoce účinná k prevenci nebo léčbě chřipky, nachlazení, kašle a bolestech v krku. Používání echinacei je spojeno i s kožními problémy a astmatem.

Rosehip - Šípek

Šípky obsahují zejména velké množství vitamínu C, A, B1, B2, P (rutin) a K, čímž se stávají nejen nejlepším přírodním lékem proti paradentóze a onemocnění dásní, ale i lékem proti nachlazení a infekcím, zpevňující cévy a zmírňující bolesti křečových žil, který zlepšuje zásobování buněk kyslíkem, posilující nervovou soustavu a soustředěnost.

Manuka med 

Zázračný med Manuka významně posiluje imunitu a má neobyčejnou schopnost regenerovat vysílený organismus, má silné antibakteriální účinky, působí preventivně zejména proti angíně, bolesti v krku a nachlazení, pomáhá při žaludečních potížích a žaludečních vředech, má protizánětlivé účinky, pomáhá při potížích s močovými cestami a ledvinami, podporuje srdeční činnost, snižuje únavu a bolesti hlavy, redukuje poruchy spánku a zlepšuje fyzickou kondici.